Aizvadītajā nedēļā Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs pieņemšanā pašvaldības Laulību ceremonijas zālē  svinīgi pasniedza suvenīrmonētas vecākiem, kuri 2017.gadā dzimušos bērniņus reģistrējuši Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā. Šāds pasākums Jēkabpilī notika pirmo reizi.  Turpmāk jaunajiem  vecākiem   suvenīrmonēta tiks pasniegta brīdī, kad viņi reģistrēs savu bērniņu Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā.

Svinīgajā pasākumā suvenīrmonētas ar maza bērniņa attēlu uzlecošas saules fonā vienā pusē un Jēkabpils ģerboni otrā pusē saņēma 19 ģimenes.

„Es priecājos par katru jaunu ģimeni mūsu pilsētā. Stipras ģimenes un bērni ir nākotnes garantija gan pilsētai, gan Latvijas  tautai. Lai jūsu bērni aug veseli un stipri! Lai jums pietiek spēka, izturības un gudrības, audzinot viņus par pilsētas patriotiem!” vēlēja  Salcevičs. 

Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Kristīne Gumbele informēja, ka šogad kopumā no 1.janvāra līdz 10. martam Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 50 jaundzimušie. Iepriecinoši, ka vairums no viņiem arī ir dzimuši Jēkabpilī.

Pēc Jēkabpils pilsētas domes pasūtījuma šobrīd ir izgatavotas 1000 suvenīrmonētas, kas izmaksājušas vairāk nekā četrarpus tūkstošus eiro.