Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs apmeklēja Brīvā laika pavadīšanas klubu Ķieģeļu ielas mikrorajonā, kur tikās ar  pensionāru biedrības

“Sasaiste”  pārstāvjiem un mikrorajona iedzīvotajiem, lai pārrunātu, kādas problēmas apgrūtina šī mikrorajona iedzīvotājus.  

Salcevičs atzina, ka daudzas nebūšanas, par kurām atgādina iedzīvotāji, pašvaldībā ir zināmas un izskaidrojamas ar šī mikrorajona iedzīvotāju specifisko sastāvu. Uz šejieni tiek pārvietoti cilvēki, kuri par lieliem komunālajiem parādiem tiesas ceļā izlikti no iepriekšējiem dzīvokļiem un kuri alkoholisma dēļ nevar atrast nekādu darbu.

“Ir bijuši gadījumi, kad izremontēti dzīvokļi pēc dažām dienām tiek uzlauzti, viss ko var aiznest, ir aiznests un izdemolēts. Mēs domājam, kā izmitināt vairāk maksātspējīgu cilvēku, lai izmainītu šeit dzīvojošo kontingentu. Tuvākajos gados pilsētas teritorijā darbību plāno uzsākt vairāki uzņēmumi, būs jaunas darba vietas, un uzņēmēji jau tagad interesējas par trim dzīvokļiem, kur izmitināt speciālistus,”  stāsta Slcevičs.

Uz iedzīvotāju ierosinājumu ļaut skolniekiem braukt par puscenu pilsētas maršruta autobusos arī brīvdienās, Salcevičs atbildēja, ka visiem to nevar apsolīt. Lai bērni, kuriem jāpiedalās sacensībās vai koncertos, varētu nokļūt uz pasākumu, varētu piešķirt bezmaksas talonus. Tādos gadījumos pedagogiem būtu japaziņo domei par šādiem skolniekiem.

Uz agrāk iedzīvotāju  izteikto ierosinājumu mikrorajonā uzstādīt siltummezglus, Salcevičs atbildēja, ka pie visām mājām pašvaldība līdzekļu trūkuma dēļ šobrīd to nevar atļauties, ja nu vienīgi pie divām mājām, kur cilvēki ir disciplinētāki ar komunālajiem maksājumiem. Tāpat mērs izteica viedokli, ka  maksātspējīgās ģimenes ar laiku varētu pārvietot uz mājām, kur kopējais maksājumu līmenis ir augstāks, lai viņiem nav jācieš nemaksātāju dēļ.

 Salcevičs izskaidroja arī situāciju par bedraino stāvlaukumu pie kafejnīcas “Ūsiņš”, kas ir uzņēmēja īpašums. Pašvaldība nav tiesīga veikt infrastruktūras sakārtošanu privātīpašumā. 

Klātesošos iepriecināja vēsts, ka jau šogad ir plānots  atjaunot asfalta segumu brauktuvēm  pie Ķieģeļu ielas mājām 13, 13b un 13c. Ieplānots arī  bedrīšu remonts Slimnīcas ielas segumā.