Rīt jēkabpiliešiem ir liela izvēle – pašvaldības deputātus var izraudzīties no desmit sarakstiem. Politologi nerod skaidrojumu tik lielam deputātu kandidātu konkursam Jēkabpilī, jo pat Rīgā ir 11 kandidātu saraksti. Ko domā paši jēkabpilieši, kāpēc tik daudzi grib iekļūt domē?

Anna (63 gadi):  - Tāpēc ka gribas tikt pie varas! Lai jau pamēģina!  Bet es domāju, ka daudzu cerības ir baltiem diegiem šūtas. Viņiem liekas, ka pašvaldību vadīt ir tikpat viegli kā kritizēt. Es domāju, ka daudzi vispār nav izpētījuši pat nelielu daļu no likumiem, kuros jāorientējas pašvaldības deputātam.

Anna atzīst, ka pati balsos par pārbaudītiem cilvēkiem un vērtībām, jo tās nepieviļ. Citiem kundze iesaka noteikti iet uz vēlēšanām un izvēlēties sev tīkamāko sarakstu un cilvēkus, kas savu varēšanu un ieinteresētību pilsētas nākotnē ir apliecinājuši darbā un ir bijuši sabiedriski aktīvi citās jomās.

Andrejs (43 gadi): - Kā  sacīja Boņuks (J. Streiča filmas „Cilvēka bērns“ galvenais varonis) -  kurš puika nagrib! Nav jau nekas slikts, ka cilvēki grib tikt pie varas, tikai jautājums, kāpēc viņi to dara: vai viņi grib baudīt deputāta amata privilēģijas, vai pirmajā vietā likt vēlētāju un savas pilsētas vajadzības un intereses. Man uzticību nevieš tādi cilvēki, kuri ļoti kritizē citus un ļoti klaji izrāda to varas gribēšanu.

Jūlija (28 gadi): - Es esmu apmierināta ar dzīvi Jēkabpilī.  Protams, gribētos lielākas algas gan sev, gan vīram. Mums ir viszemākā minimālā alga starp Baltijas valstīm! Bet to jau nenosaka pašvaldība.

Man patīk, ka tagad mazāk jāmaksā par ēdināšanu bērnudārzā un tiek sakārtoti bērnu rotaļu laukumi. Mēs  bieži ejam atpūsties uz Radžiem. Tur katru gadu kaut ko jaunu izveido un uzstāda.  Man nav noslēpumu - balsošu par Jēkabpils reģionālo partiju.

Rolands (22 gadi): - Pašlaik studēju Rīgā, bet labprāt atgrieztos atpakaļ Jēkabpilī. Ja vien atradīšu darbu, noteikti dzīvošu šeit, jo te ir vecāki, citi tuvinieki un draugi. Kaut kā pierasts te viss. Rīgā ir pārāk liela burzma. Es jau zinu, par ko balsošu, bet paturēšu savu izvēli pie sevis. Uz vēlēšanām iesaku noteikti iet visiem, kuri vien var, jo tā katrs pierāda, ka viņam ir svarīgi, kas un kā notiek pilsētā.

Pēteris (67 gadi): - Nu kurš tad gribēs pirkt vecu graustu vai vecu mašīnu? Ja Jēkabpils būtu nolaista līdz kliņķim, kurš tad rautos uz to deputāta krēslu!  Tagad nekas nav jāsāk no gala. Stāsta, ka otrā tilta būvēšanai arī jau daudz kas sakārtots Rīgas kantoros. Es jau nobalsoju šodien, par tiem pašiem vecajiem pilsētas saimniekiem. Lai tik strādā!

Rīt katrs balsstiesīgais jēkabpilietis ar savu balsi var ietekmēt Jēkabpils nākotni. Piedalies vēlēšanās!