25.marts Latvijā ir sēru diena, kad daudzi atceras tuvinieku stāstīto par baisajiem notikumiem 1949.gada pavasarī. To, kas paši piedzīvojuši izvešanu un nežēlīgos apstākļus izmitinājumā svešumā, ar katru gadu paliek arvien mazāk.


- Manai mammai bija tikai 18 gadu, kad ģimene tika izvesta uz Tālajiem Austrumiem un izmitināta Amūras apgabalā. Piedzimu tur 1954.gadā. Esmu pateicīgs mātei, ka viņa tomēr 1958.gadā atgriezās Latvijā un izaudzināja mani šeit. Tas viņai nebija viegls lēmums, jo tur palika divas māsas. Tā deportācijas salauza manu vecāku dzimtas likteņus, - atceras Leonīds Salcevičs. - Mūsu pienākums ir atcerēties savu senču upurus. No viņiem mēs varam mācīties gara spēku, izturību, ticību un tēvzemes mīlestību, kas daudziem palīdzēja izdzīvot un atgriezties.


Šogad 25. martā, ievērojot valstī noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, plkst. 11.00 varam piedalīties dievkalpojumā Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Ziedus pie pieminekļa represiju upuriem noliksim individuāli vai kopā ar ģimenes locekļiem.

 

Sazinies ar mums

Zvani:

+371 25465112

Raksti:

jekabpilsrp@gmail.com

Nosūti mums ziņu!

Jēkabpils reģionālās partijas biroja jaunā adrese - Pasta ielā 37, Jēkabpilī (ieeja no pagalma puses).

Biroja darba laiks:

otrdien un ceturtdien no plkst. 10:00 - 16:00